בדיקת דירה יד שניה

מתי ולמה נרצה לעשות בדק בית לדירה מיד שניה ?

עלותו המרקיעת שחקים של נדל"ן בישראל של העשור האחרון, שנראה כי אינה נבלמת, גורמת לרבים מאיתנו לפנות לשוק היד שנייה בבואנו לרכוש נכס למגורים. כמובן שדירת יד שניה, יכולה להוות פתרון מגוים מעולה ואין לפסול אותו רק מפני שהנכס בן מספר שנים ונעשה בו שימוש של דייר או אפילו כמה דיירים לפניכם, אך להבדיל מדירות חדשות מקבלן, בהן פגמים במערכות חיוניות למחייה ושלל פגמים קוסמטיים, הם דבר לא מאוד שכיח, אזי שמבני מגורים "משומשים", המצב הוא אחר ונוסף על ליקויי הבנייה, יוכלו להיות בנכס, שורה של ליקויים ומפגעים כתוצאה מבלאי שימוש והזנחה של הדיירים הקודמים. במאמר זה, ננסה לעשות אצלכם סדר בראש בכל הנוגע לנושא בדק בית לדירה יד שניה ולהסביר לכם מדוע אנו ממליצים לכם שלא לחסוך בשירות זה, שעלול "להציל אתכם" מאיכות חיים ירודה כתוצאה ממחייה בנכס

בדק בית לדירות יד שנייה – איך לבדוק ומה ?

בדק בית דירה מיד שניה נעשה כדי לבדוק את טיב הנכס שלמעשה המון פעמים ערך הנכס עולה או יורד בהתאם לטיבו, מצבו וגימורו של הנכס.

כאשר מפקח בנייה מוסמך בוחן את מבנה המגורים שהלקוח מבקש לרכוש, במסגרת תהליך בדק הבית, הוא מחפש מספר רב של ליקויים ופגמי בלאי ששכיחים בנדל"ן שאינו חדש.

הוא בוחן בקפדנות אלמנטים חיוניים, אשר טיבם ושלמותם היא הכרחית עבור בטיחותו של המבנה, כדוגמת: שלד המבנה – יסודות, הרעפים בגג, שיפוע המרפסת והגג ועוד. הוא יחפש אחר סימנים של סדקים, חריצים ורטיבויות, אשר מהווים תמרור אזהרה בולט, לבעיות אקוטיות שעלולות להיות במבנה.

בבדק הדירה בוחנים גם:

  • רצפה עקומה, בלטות שבורות, מתרוממות או דהויות.
  • ליקויי יסודות מבנה, כמו: קירות שבורים, מתקלפים, עקומים וכד'.
  • רטיבות, טחב ועובש
  • נזילות מהצנרת הפנימית של המבטח ומהאינסטלציה של השירותים ואמבטיה. 
  • פגמים בתשתית החשמל – גילוי קצרים וכד'.
  • בעיות עמוקות בציוד ומכשור סניטרי וחשמלי נלווה לדירה (ברזי מים, אסלות, מיזוג אוויר, תריסים חשמליים, דוד חשמל לחימום המים ועוד).

כך, האדם המעוניין ברכישת הנכס יכול להעריך כמה השקעה מצריך הבית והאם העסקה היא כלכלית ומשתלמת.

לצערנו הרב, אנו מכירים לא מעט מקרים בהם אנשים שעמדו לפני רכישת דירה יד שנייה, החליטו "לחסוך" כסף וויתרו על בדק בית מקצועי, שיכל לחסוך להם עוגמת נפש ומשאבים רבים בסיטואציות בהן הדירות יד שנייה התבררו כ"קופת שרצים" של ליקויים קשים בנכס.

היכן מבצעים בדיקת דירה מיד שניה ?

מעוניינים לקבל פרטים נוספים אודות בדק בית לדירת יד שנייה או לקבוע עם איש מקצוע שלנו פגישת ייעוץ בנושא?

אנו חברת בעלת נסיון רב שנים בענף הבנייה וברזומה שלנו המון לקוחות פרטיים וחברות שונות מהמשק הישראלי, אשר נהנו מליווי מקצועי לאורך כל הדרך – משלב הבדיקה ועד שלב מסירת המפתח.

אנו מזמינים אתכם לחייג אלינו למטרופולין גרופ וליהנות ממקצועיות, אדיבות ושירותיות מהשורה הראשונה בישראל.

בדיקת דירה יד שניה - מטרופולין גרופ

נשמח לדבר אתכם