בדק בית בשרון - מטרופולין גרופ

בדק בית בשרון

בדק בית הולך ונעשה עם השנים, שירות יותר ויותר נפוץ בעולם הנדל"ן הישראלי ו-בצדק!

זהו שירות מקצועי הניתן לכם בידי מומחה הנדסה העובד בחברת בדק הבית, לפני ביצוע עסקת הרכישה של נכס נדל"ני למגורים או השקעה, בין אם זה נכס יד ראשונה מקבלן ובין אם נכס שגרו בו קודם לכן.

בדיקת הדירה לפני קנייה, היא שירות הכרחי עבור השקט הנפשי שלכם בעת ביצוע עסקה כ"כ גדולה והרת גורל בחייכם. התהליך כולל בדיקה מקיפה של כל יסודות המבנה (תקרה,רצפות, קירות, שיפועים, מרפסות ועוד), המערכות החיוניות השונות שפועלות בו (חשמל, מים, ביוב,גז ועוד'), והיצמדות לתקנות הבנייה הישראליות ולאחר מכן גם קבלת דו״ח מפורט על מצב הנכס, ליקויי הבנייה הקיימים בו והערכת מחיר תיקונם – עבור העברת הפרטים לקבלן או מוכר הנכס (במקרה של נדל"ן מיד שנייה) עבור המשך טיפול.

אזור השרון המרכזי, הינו אחד מהאזורים המבוקשים בישראל מבחינת ביקוש לנדל"ן והדבר מצריך ממכם, מבקשי המגורים, בדק יסודי ומקיף של הנכס לפני רכישתו, שכן העלויות כאן הן גבוהות מאוד ובמידה ותבצעו עסקה יקרה למדי ו"תיפלו" עם נכס רווי ליקויים יקרים לתיקון, אתם עלולים להצטער מאוד על עצם ויתורכם על בדיקה לבית לפני הקנייה. בנוסף לעלויות הגבוהות להחריד של נדל"ן בשרון, ישנם גם נכסים ישנים רבים באזור מבוקש זה ויש צורך מובהק לבחון את אותם מבנים מתיישנים שעשויים להכיל בתוכם "תיבת פנדורה" של ליקויים – אסתטיים/קוסמטיים, ליקויים בעלי השפעה על איכות החיים של הדיירים (למשל פגיעה בתשתיות חיוניות כדוגמת הצפות ביוב חוזרות ונשנות) ואף במקרים חמורים גם ליקויים מסכני חיים!

על כן, חשיבותו של בדק בית בשרון, אמורה להיות ברורה לכולנו וישנן מספיק חברות בדק בית – טובות ומנוסות, שיבצעו עבורכם את הבדיקות החיוניות עבור תשלום, שככל הנראה הוא מההשקעות היותר טובות שאתם יכולים לעשות עבור עצמכם.

מהי מטרת תהליך בדק הבית?

מטרת הזמנתה של חברת בדק בית בשרון טרום רכישת נכס למגורים או שיפוץ נרחב (בנכס קיים שלכם), היא איתור ליקויים בדירה /בית, לפני שאתם חותמים על החוזה ועל כל התקלות ופגמים שבאים עם העסקה.

במידה והזמנתם שירות בדק בית וקיימים ליקויים כאלה או אחרים, בזכות דו"ח הסיכום בדיקה שמספק לכם מומחה בדק הבית בסיום התהליך, תוכלו להיות רגועים בידיעה שאתם מכירים את התמונה המלאה לגבי סטטוס הנכס ולדרוש את תיקון הליקויים (על בסיס חוק המכר תשכ"ח 1968) בידי מוכר הנכס או לחליפין לבקש הוזלה במחירו, תוך קיזוז עלויות התיקונים. כמו כן, במצב של שיפוץ הנכס, תוכלו להיות בטוחים שהעבודה נעשתה בצורה מקצועית ויסודית ולא רק למראית עין (קחו בחשבון שקבלן שיפוצים עלול לפגוע לכם בתשתיות פנימיות במבנה, מבלי שאתם מבחינים בכך ב"עיניים בלתי מזוינות"). דעו כי, במקרה בו הקבלן מסרב לבצע את התיקונים הנדרשים, אתם יכולים להגיש כנגדו תביעה מוצקה בבית המשפט כשדו"ח בדק הבית משמש אתכם כראייה משפטית קבילה להוכחת טענותיכם.

שימו לב שהחוק קובע פרקי זמן מוגדרים, בהם אתם רשאים לבצע בדק בית עבור כל רכיב ביסודת המבנה, בשביל ליהנות מהאפשרות לתבוע את הקבלן לביצוע לצורך העניין, את מרבית הבדיקות אתם צריכים לבצע עד שנה מיום השלמת הבנייה של הנכס.

על מה כדאי לכם לשים דגש בבחירת חברת בדק בית בשרון?

  • קודם כל, בדקו את הרזומה של חברת בדק הבית שאתם מתעניינים לגביה – וזכותכם לבקש דוגמאות לפרויקטים שנבחנו בידי החברה ומה הליקויים שנמצאו בבדיקה (וכמובן סדר גודל הנזק הכספי שנמנע ממזמין הבדיקה, בעקבות הבדק).
  • רמת הכשרתו של מומחה בדק הבית – ודאו כי אתם מקבלים כאן איש מקצוע בעל הסמכה בהנדסת בניין. אם הגורם שנשלח אליכם, אינו בעל הסמכה מתאימה, הדו"ח איתור ליקויים שהוא יפיק, הינו חסר תועלת מבחינה משפטית, במקרה בו תצטרכו לתבוע את מוכר הנכס / הקבלן שיפוצים.

הקפידו על הזמנת עבודה מחברת בדק בית ולא מאדם פרטי ותוכלו להיות רגועים יותר מהבחינה הזו.

  • קבלו המלצות על חברת בדק הבית שאתם שוקלים לשכור את שירותיה – אם אתם מקבלים "המלצה מפה לאוזן" מאדם קרוב אליכם, זה אידיאלי, אבל מה קורה במצב בו אין לכם עם מה להתייעץ בנושא בחירת מומחה בדק הבית שיבחן את הנכס שאתם מעוניינים לרכוש? במקרה כזה, פנו אל "חוכמת ההמונים" – אל האינטרנט. הקלידו בגוגל או בכל מנוע חיפוש אחר, את שם השירות בו אתם מעוניינים, למשל: "בדק בית לדירת יד שנייה" ועברו על התוצאות שעולות לכם. יקפצו לכם שמות של חברות שונות שאמורות להיות להם חוות דעת מלקוחות עבר. הסתכלו על הפידבקים שם, חפשו אותנטיות בטקסט (שזה לא שקוף שקרוביו של בעל העסק כותבים את הביקורת הזו למשל) ומלל שמשבח את השירות שניתן- בפירוט רב ככל האפשר. אם תראו שיש כמה חוות דעת כאלה, זה בהחלט אמור לתרום לכם בקבלת ההחלטה איזו חברה לבחור. אם יש לכם שם של חברה כזו או אחרת בראשכם, אתם יכולים להקליד את שם החברה בסרגל החיפוש של גוגל ודומיו ותוכלו לראות את כרטיס העסק של החברה, בצד שמאל המסך- כולל כל חוות הדעת של לקוחות שנעזרו בשירותיה.

גם אינדקסים מקצועיים למיניהם, כדוגמת: "מידרג", "המקצוענים" וכד', יכולים להוות אינדיקציה נוספת לרמת שביעות רצונם של לקוחות עבר של החברה משירותיה ולחזק אצלכם את הבחירה.

  • בצעו השוואת מחירים- בדק בית הוא תחום ללא פיקוח מבחינת תמחור ("תחום אפור" כמו תחומים רבים ושונים אחרים בישראל) ועל כן יכולים להיות פערי מחירים מאוד גדולים בין חברת בדק אחת לאחרת. וודאו שהמחיר הנגבה מכם מחברה מסוימת, אינו חורג בפער ניכר מזה הקיים אצל חברות אחרות.

 

מה המחיר של בדק בית בשרון?

 אז כפי שכבר ציינו בפסקה הקודמת, המחיר עשוי להשתנות בין חברה לחברה, אך מעבר לכך ישנו משתנה נוסף המשפיע על תמחור הבדיקה והוא הנכס עצמו – אובייקט הבדיקה. כלומר, התמחור מושפע מגודל הנכס (כמובן שבית קטן בן 3 חדרים מצריך פחות עבודת בדק בית מאשר בית גדול בעל 6 חדרים) והמחירים יכולים לנוע בין 1000 ש"ח לנכס קטנטן ועד לכמה אלפי שקלים במקרה של נכס גדול במיוחד. הנכס כאשר המחירים נעים בין 1000 ש״ח לדירה קטנה ועד כ- 1800 ש״ח לנכס גדול.

קחו בחשבון, שיכולות להתלוות הוצאות נוספות לתהליך הבדיקה, שכן ייתכן ותצטרכו לשכור ליווי משפטי למול הקבלן של הנכס שרכשתם, היה ונמצאו בו ליקויי בנייה שזה מסרב לקחת עליהם אחריות ולתקנם. במידה ותרצו ליווי מקצועי בבית המשפט מצד חברת הבדק בית שלכם, תצטרכו לשלם על שעות הליווי באזור ה-200-250 ש"ח לשעת ייצוג.

אולם שימו לב, אל לכם להתרגש מסכומים אלה של בדק הבית והליווי המשפטי במקרי הצורך. אלו הם סכומים זניחים לעומת העלויות הכספיות שיכולתם להידרש להם במידה והייתם עוברים לבית/דירה, ללא בדיקה מוקדמת ומגלים בה לאחר זמן קצר, ליקוי או שורת ליקויים שעלותם מטאורית (וזה עוד לפני שדיברנו על עוגמת הנפש הנלווית לסיטואציה ולזמן ואנרגיות שייסחטו ממכם לצורך הטיפול במפגעים).

בדק בית נותן לכם את השקט הנפשי הנדרש לכם לפני ביצוע עסקת רכישה הנאמדת בסכומים מטורפים. הוא נותן לכם את האפשרות לוותר על עסקת נדל"ן רעה או את האפשרות להתמקח על מחיר הנכס מול המוכר, קרי לאמוד על ערכו הכספי הריאלי של הנכס ולא לשלם את ערכו על הנייר.

ביצוע בדק בית בשרון עם חברת מטרופולין

חברתנו היא בעלת יתרון משמעותי של ניסיון בשטח- הכרה של כל שלבי הבנייה משלב החפירה והדיפון ועד לקבלת מפתח.

חיים טויטו הינו מפקח הבנייה הבכיר בחברה והוא בעל ניסיון עשיר מאוד בענף הבנייה. בין תפקידיו הקודמים, ניתן למצוא: קבלנות ביצוע שלד וגמר, קבלנות אינסטלציה בבתים וניהול עבודה כשכיר בחברת בדק בנייה, מהמובילות בארץ.

חיים ויתר המומחים בחברה, נושמים את ענף הבנייה כבר שנים ובעלי מוניטין וניסיון רב בענף בדק הבית.

אצלנו במטרופולין- בדק בית במרכז ובשרון הלקוח מקבל בית חם ואוזן קשבת, כאשר יחס ושירות אישי הם הדרך שהתווינו לכל עובדי החברה.

צרו עימנו קשר ונשמח לתת מענה לכל פניותכם, תוך שאנו מבטיחים לחסוך לכם כאבי ראש עתידיים (למשל בדמות הוצאות כספיות בלתי מתוכננות, לאחר שרכשתם את הנכס) ולאתר עבורכם כל ליקוי בנייה או בלאי בנכס שהינכם מתעתדים לרכוש.

חברות בדק בית בשרון - מטרופולין גרופ

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *