דוח בדק בית של מטרופולין גרופ

דוחות בדק בית

אם לא רכשתם דירה חדשה, או דירה מיד שנייה, אתם בוודאי לא מכירים את המונח "בדק בית", אך לאלו מכם שרכשו, או מתכננים לרכוש נכס, המונח מוכר ואף חשוב ביותר להכיר, שכן, "בדק בית" הינו מונח המקביל למעשה לבדיקת ליקויים / פגמים בנכס ורצוי מאד לבצעו טרם הרכישה, כך ניתן יהיה להימנע מ"חתול בשק" והפתעות לא נעימות שעלולות לעלות לכם לא רק בכסף רק אלא גם בעוגמת נפש גדולה.

דוח בדק בית הינו דוח מפורט ולו משקל משפטי רב ולכן חייב להיכתב ע"י איש מקצוע ובעל הסכמה מתאימה (הנדסת בניין), כך יוכל בעל הנכס להיות רגוע כי הדוח מפורט ומעמיק ביותר ויוכל לשמש לעזר בעת הצורך, או במקרים של תביעות משפטיות הנוגעות למצבו ותקינותו של הנכס.

מה כולל דוח בדק בית?

דוח בדק בית נועד להצביע על כלל הליקויים בנכס (מעבר לעין הבלתי מקצועית של רוכש הנכס), בין אם ליקויים אסתטיים ובין אם ליקויים מערכתיים בטיחותיים אשר עלולים לסכן את בני הבית. הדוח חייב להיות מפורט ככל הניתן, בהתייחס לנקודות הבאות, למשל:

  • בדיקת מערכות פונקציונאליות בנכס – מערכת המים, תשתית החשמל, תשתית התקשורת (טלפון ואינטרנט) ועוד.
  • בדיקת מערכות אינסטלציה וסניטריה- בדיקת איטום כלל הנכס כולל חדרים רטובים ושיפועי ניקוז.
  • בדיקת פתחים – דלתות ומשקופים.
  • בדיקת טיח וצבע.
  • בדיקת מסגור – אלומיניום כולל חלונות, דלתות, מעקות וכו'.
  • בדיקת ריצוף וחיפויים בכלל הנכס.

וכל בדיקה נוספת אחרת הקיימת ספציפית בכנס המיועד לרכישה.

מתי מכינים את דוח בדק הבית ?

"סוף מעשה במחשבה תחילה". הכוונה היא כי מומלץ להזמין מהנדס מוסמך לכתיבת דוח בדק בית טרם רכישת הנכס, כך תוכלו לדעת מראש מה מצבו האמיתי של הנכס, עד כמה עמוקים (או לא) הליקויים שנמצאו. ככל שתקבלו דוח בדק בית מפורט יותר, כך תוכלו לדעת האם העסקה שלפניכם, כדאית, או לא.

נדגיש – אל תקלו ראש בדוח בדק בית, המסמך מהווה אסמכתא משפטית לכל דבר ועניין במקרים בהם העסקה לא עולה בצורה טובה ומתגלים ליקויים מצד המוכר של הנכס (או מצדו של הקבלן) וכך יוכל לעזור בתביעות משפטיות עתידיות, כמו גם למנוע מכם נזקים כלכליים גדולים ביותר.

מה חשוב לדעת על דוחות בדק בית ?

  • הדבר הראשון הכי חשוב לדעת על דוחות בדק בית, הוא שאין לבצע רכישת נכס/ים מבלי שערכתם בדיקה מקדימה.
  • הדבר השני שחשוב לכם לדעת, הוא שאין לבצע בדיקת בדק בית ע"י אדם שלא הוסמך לכך, שכן מדובר בבדיקה מקצועית, עם מכשירים ייעודיים אשר יכולים למשל, לזהות בעיות איטום/ נזילות בתוך הקירות מבלי לפגוע בהם.
  • דוחות בדק בית הנכתבים באופן מקצועי מביאים שקט נפשי לרוכש, בידיעה כי אכן הכל נבדק וקיבל התייחסות ומענה מיטבי מותאם, בין אם באמצעות טיפול ותיקון הליקויים ובין אם בהליכים משפטיים המסתמכים על הדוח שנכתב.
  • חשוב לברר אחר החברה המקצועית והאמינה ביותר לביצוע בדק בית, עדיף ממקור שהתנסה והמליץ.

חברת מטרופולין גרופ – בית בית ופיקוח הנדסי.

לחברת מטרופולין גרופ ניסיון רב שנים בתחום הבנייה בארץ. החברה מתמחה בדוחות בדק בית של נכסים חדשים / יד שנייה / בנייה חדשה אשר משמשים כמסמכים קבילים בביהמ"ש.

הצוותים שלנו מקצועיים ומנוסים ביותר וידאגו ללוות אתכם לאורך כל תהליך הבדיקה ואיתור כל הליקויים בנכס, החל מהשלד, עובר דרך כלל המערכות החיוניות בנכס ועד איתור פגמים אסתטיים ברצפה, בצבע בפרטי הנגרות וכדומה.

לצפייה בדוגמאות לדוחות בדק בית שהפקנו עבור לקוחותינו:

נשמח לעמוד לרשותכם

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *