מה זה בדק בית? - מאמר מאת מטרופולין גרופ

מה זה בדק בית?

עד לפני שהחלטתם לרכוש בית, סביר להניח שלא היתה לכם סיבה לדעת ולהכיר את המונח – "בדק בית" – חוץ מאולי להבין באופן כללי את פירוש צמד המילים. אבל כעת, המצב שונה ואתם חייבים, לא רק להכיר, אלא גם להבין מהו "בדק בית", מהי חשיבותו, מתי זה קריטי לבצע אותו ומי רשאי לבצע את הבדיקה? על כך בדיוק במאמר שלפניכם>>

בדק בית? מה זה בכלל?

ובכן, בדק בית, היא בדיקת הבית על כלל המערכות שבו, כמוL האיטום, הצנרת (ביוב ומי שתייה), חשמל, ריצוף, שיפועי גג ומרפסות ועוד, וזאת על מנת לאתר מבעוד מועד ליקויים, תקלות ובלאי נסתריים לעין בלתי מקצועית וכדי להימנע מאי נעימויות עתידיות לכשיירכש הנכס ויאוכלס.

בבדיקה זו, מוודא ובודק איש המקצוע (לרוב מהנדס מוסמך בעברו), כי אכן המבנה עומד בתקנים של תכנון ובנייה, כמו גם התאמת המבנה לתכניות המפרט והאם כל הדרישות מולאו בשלמותן.

מתי נבצע בדק בית?

אנו אומרים – מוקדם ככל הניתן. הכוונה היא, מוטב שזה יקרה טרם ביצוע הרכישה, כאשר התגבשה ההחלטה העקרונית לרכישת הנדל"ן, בעיקר אם מדובר בנכס מיד שנייה. רכישת בית הינה הרכישה ה"כבדה" והמהותית ביותר עבור כמעט כל משפחה ישראלית ולכן, אתם בוודאי רוצים לקבל את מלוא התמורה בעבור ההשקעה הגדולה. בדיוק כפי שאתם לוקחים רכב לבדיקה טרם הקנייה, כך (על אחת כמה וכמה) יש לנהוג במקרה של רכישת בית או מבנה משרדי, במסגרתו אתם רוצים להיות רגועים ככל הניתן, כי הכל תקין ועובד כמו שצריך (ולא רק "נראה חדש"- למשל מסויד, עם מטבח חדש ופרקט נאה בסלון). אתם רוצים לדעת שהצנרת תקינה, שהחיווט החשמלי בטיחותי ומותאם לצרכי החשמל של הבית, שיסודות המבנה איתנים, חדר הממ"ד תקין ובטוח למקרה חירום ועוד. אתם רוצים להיות משוכנעים שאינכם מקבלים נכס בעל ליקויים בטיחותיים, אסתטיים ופונקציונליים מהותיים, אשר עלולים לחבל באיכות חייכם בעת השהייה בנכס ואף לסכן את חייכם וחיי יקירכם במצבי קיצון.

איך הבדיקה מבוצעת?

מתחילים מהדברים הקלים ומשם מתקדמים לפרטים הקטנים והנסתרים שאתם לא תמיד יודעים שקיימים בכלל וזה בסדר, אתם גם לא אמורים, לשם כך מומלץ לשכור את שירותיו של איש מקצוע מטעמה של חברה אמינה המתמחה בביצוע בדק בית באופן מלא ומקצועי.

  • רואים מכאן ומשם. כאשר הבודק נכנס אל הבית, הוא עובר על הקירות, התקרה, הרצפה ומאתר ליקויי מבנה כמו סדקים, שריטות, שיפועים לא נכונים, גוונים שונים באריחי הקיר / הריצוף, שלמות האריחים, מיקומים של שקעים ומתגים ובטיחותם לשימוש ועוד בדיקות שונות, המותאמות לכל בית.
  • נחבאים מהעין. כלל מערכות הבית שבתוך הקירות, כמו מערכת החשמל, ארון החשמל המרכזי, בטיחות השימוש והתאמה לתקנים הנדרשים, מערכות המים והצנרת הכללית -האם הוחלפה, האם תקינה ולא אותרו נזילות בחללים הרטובים ובדיקות נדרשות נוספות, עפ"י מבנה הנכס.
  • סיימנו. בתום הבדיקה יעביר הבודק ללקוח דו"ח מפורט, המציין את כלל הליקויים שאותרו ואת העלויות המוערכות לתיקון הליקויים והבלאי שנמצאו בנכס. במקרים מסוימים ובעת הצורך ישמש הדו"ח כראייה משפטית קבילה.

מי מבצע בדק בית?

לאחר ההחלטה על ביצוע בדק בית חשוב לאתר את החברה הטובה ביותר שתבצע לכם את הבדיקה באופן המקצועי והטוב ביותר. חברת מטרופולין גרופ, מגיעה מן השטח ומכירה את כל שלבי הבניה, החל משלב התכניות ועד קבלת המפתח. אנו מלווים לקוחות עסקיים ופרטיים תוך הענקת ייעוץ מקצועי לאורך כל הפרויקט ונשמח לעמוד גם לרשותכם. 

צוות מטרופולין גרופ

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *