מתי מבצעים בדק בית? - מאמר מאת מטרופולין גרופ

מתי עושים בדק בית?

עד לפני שהחלטתם לרכוש בית, סביר להניח שלא היתה לכם סיבה לדעת ולהכיר את המונח – בדק בית – חוץ מאולי להבין באופן כללי את פירוש צמד המילים. אבל כעת, המצב שונה ואתם חייבים, לא רק להכיר, אלא גם להבין מהו "בדק בית", מתי עושים בדק בית ומה חשיבותו וכמובן, מי זה שעושה בדיקת בדק בית? על כך במאמר שלפניכם.

בדק בית? מה זה בכלל?

ובכן, בדק בית, היא בדיקת הבית על כלל המערכות שבו, כמו מערכת האיטום, הצנרת, החשמל, הריצוף ועוד וזאת על מנת לאתר מבעוד מועד ליקוים ותקלות נסתרות לעין בכדי להימנע מאי נעימויות עתידיות לכשיאוכלס הבית.

בבדיקה, מוודא ובודק איש המקצוע, כי אכן המבנה עומד בתקנים של תכנון ובנייה, כמו גם התאמת המבנה לתכניות המפרט והאם כל הדרישות מולאו בשלמותן.

מתי עושים בדק בית?

אנו אומרים – מוקדם ככל הניתן. הכוונה היא – טרם הרכישה הסופית. כאשר התגבשה החלטה עקרונית לרכישת הבית, בעיקר אם מדובר בבית יד שנייה. רכישת בית הינה הרכישה הכבדה ביותר על המשפחה ולכן אתם בוודאי רוצים לקבל את מלוא התמורה בעבור ההשקעה הגדולה ובדיוק כמו שאתם לוקחים רכב לבדיקה טרם הקנייה, כך יש לנהוג במקרה של קניית בית, אתם רוצים לדעת כי הכל תקין ועובד כמו שצריך ולא רק נראה מסויד, עם מטבח חדש ופרקט בסלון. אתם רוצים לדעת שהצנרת תקינה, שהחיווט החשמלי בטיחותי ומותאם לצרכי החשמל של הבית ועוד.

בדיקה. בודק. בודקים?

מתחילים מהדברים הקלים ומשם מתקדמים לפרטים הקטנים והנסתרים שאתם לא תמיד יודעים שקיימים בכלל וזה בסדר, אתם גם לא אמורים, לשם כך מומלץ לשכור את שירותיו של איש מקצוע מטעמה של חברה אמינה המתמחה בביצוע בדק בית באופן מלא ומקצועי.

  • רואים מכאן ומשם. כאשר הבודק נכנס אל הבית, הוא עובר על הקירות, התקרה, הרצפה ומאתר ליקויי מבנה כמו סדקים, שריטות, שיפועים לא נכונים, גוונים שונים באריחי הקיר / הריצוף, שלמות האריחים, מיקומים של שקעים ומתגים ובטיחותם לשימוש ועוד בדיקות שונות, המותאמות לכל בית.
  • נחבאים מהעין. כלל מערכות הבית שבתוך הקירות, כמו מערכת החשמל, ארון החשמל המרכזי, בטיחות השימוש והתאמה לתקנים הנדרשים, מערכות המים והצנרת הכללית -האם הוחלפה, האם תקינה ולא אותרו נזילות בחללים הרטובים ובדיקות נדרשות נוספות, עפ"י מבנה הנכס.
  • סיימנו. בתום הבדיקה יעביר הבודק ללקוח דו"ח מפורט, המציין את כלל הליקויים שאותרו. במקרים מסוימים ובעת הצורך ישמש הדו"ח כראייה משפטית.

מי מבצע בדק בית?

לאחר ההחלטה על ביצוע בדק בית חשוב לאתר את החברה הטובה ביותר שתבצע לכם את הבדיקה באופן המקצועי והטוב ביותר. חברת מטרופולין מגיעה מן השטח ומכירה את כל שלבי הבניה, החל משלב התכניות ועד קבלת המפתח. אנו מלווים לקוחות עסקיים ופרטיים תוך הענקת ייעוץ מקצועי לאורך כל הפרויקט ונשמח לעמוד גם לרשותכם. 

צוות מטרופולין גרופ

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *