מתי עושים בדק בית ? מאמר מאת מטרופולין גרופ

מתי עושים בדק בית?

בית או דירה. אחת ההשקעות הגדולות בחיינו.

כאשר אנו נמצאים לקראת פרויקט חיינו, רוכשים דירה, או בית, בין אם יד שנייה ובין אם "חדשה מהניילונים" ישנם המון פרטים, פרוצדורות וכללים שחשוב לדעת וליישם על מנת לוודא שלא ניפול בפח וניוותר עם עגמת נפש, חור בכיס וחור בלב.

אחד הכללים החשובים בתהליך רכישת נכס, הוא ביצוע "בדק בית"- אותה בדיקה שעלינו לעשות טרם חתימה על חוזה המכר והעברת התשלומים על הנכס. מהי בדיקת בדק בית ומדוע חשוב לעשותה? על כך בדיוק, מאמר שלפניכם

מהי בדיקת בדק בית לדירה?

בדק בית לדירה או לכל נכס אחר (לצרכי מגורים או עבודה) הוא אחת הבדיקות שאתם לא יכולים בלעדיהן במידה ואתם רוצים לרכוש נכס תקין ללא תקלות, הפתעות, או ליקויים, שעלולים להסתתר בתוך הקירות ובמקומות שעין בלתי מקצועית לא רואה ולכן, את הבדיקה מבצע בעל מקצוע מוסמך ומנוסה אשר יודע לאתר ולאבחן את כלל התקלות שעלולות להתגלות. מה בעצם בודקים? הכל!

החל מאיכות התקנת הריצוף, חיפויי הקירות במטבח ושאר הבית, דרך מערכות החשמל, המים והאינסטלציה, האיטום בכלל האזורים הרטובים (מטבח וחדרי רחצה) ועד רמת הכלים הסניטריים, פריטי הנגרות, צבע ועוד. כל זאת, על מנת לאתר טרם רכישת הנכס את אותן לקויות, או חריגות מהתקן המחוייב עפ"י חוק.

האם אתם יכולים להיכנס לדירה מבלי שעשיתם בדיקת בית לדירה? כן. ודאי שאתם יכולים.

אך רגע לפני שאתם מתחילים לחפש הובלה, קחו בחשבון כי עצם העובדה שלא ביצעתם בדק בית, עלולה להכניס אתכם לנכס שכולו "חור שחור" וישנם ליקויים רבים שעלולים אף לסכן אתכם ואת בני המשפחה (כמו ליקויים בחשמל למשל) ובכלל לנזקים רוחביים, כמו הצפות מהביוב עקב צנרת לקויה וישנה, שברים בריצוף, סדקים בחיבורים בין הקירות והתקרה ועוד כהנה וכהנה. בנוסף לחוויה הלא נעימה שאתם עלולים לחוות עם קבלת החלטה שלא לבצע בדק בית בדירה, אין לכם הגנה משפטית מול בעל הנכס אשר מכר לכם את הדירה וכך תיוותרו למעשה "קירחים מכאן ומכאן" ולכן, נדגיש כי אין לרכוש נכס (כל נכס!) ללא בדק בית וללא דוח מפורט אודות הליקויים.

מתי תעשו בדק בית לנכסכם?

שלב מסירת הנכס הדירה מחולק לשני שלבים עיקריים:

  1. פרוטוקול מסירה ראשוני: על מנת לוודא כי נקבל נכס במצב תקין ואופטימלי, עלינו לאתר ולבדוק את כלל הליקויים במערכות השונות ובכלל, כמו למשל – מערכת החשמל / אינסטלציה / התקנות ריצוף / חיפוי / איטום איכותי. המבצע את בדיקת בדק בית הינו איש מקצוע המתמחה בבדיקות שכאלו והוא זה אשר מפיק דוח מקצועי מפורט לפרטי פרטים. אותו דוח יכול לשמש מסמך משפטי לכל דבר ועניין במקרה והעסקה לא צולחת מפאת אותם הליקויים.
  2. פרוטוקול מסירה סופי: כשמו כן הוא. פרוטוקול מסירה הינו המשך של הפרוטוקול הראשוני אשר הופק בנוגע לכלל הליקויים אשר נמצאו בנכס ובו מצוין אישור התיקונים מהדוח הראשוני. בעלי הנכס החדשים מקבלים לידיהם את הנכס במצב מושלם ותקין וכמובן עם אישור הפרוטוקול, גם את המפתחות לנכס החדש שרכשו.

לבדק בית מקצועי, צרו קשר כעת

נשמח לעמוד לרשותכם בכל צורך.

בדיקת בדק בית - מטרופולין גרופ

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *